Ostateczny wyrok w 3 tygodnie… Uważasz, że to zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Lepiej zobacz ten raport

Czy zdawałeś sobie sprawę, że wyroki sądów arbitrażowych mają taką samą moc prawną, jak wyroki sądów państwowych? Zgodnie z art. 1212 Kodeksu postępowania cywilnego, po nadaniu klauzuli wykonalności można je oddać do komornika! W czasach, kiedy sprawy w sądach państwowych ciągną się całymi miesiącami, na elektroniczny arbitraż decyduje się coraz więcej przedsiębiorstw. Są to przede wszystkim firmy produkcyjne, hurtownie, firmy transportowe, firmy IT, właściciele nieruchomości, specjaliści oraz sklepy internetowe.  

 

Rosnąca fala popularności Ultima Ratio wynika z obowiązkowego charakteru postępowania. Kiedy kontrahent już raz wyrazi zgodę na arbitraż - na przykład w podpisywanej na samym początku współpracy umowie - nie może się już później z arbitrażu ani wycofać, ani zmienić zdania. Nie może też żądać przeniesienia sprawy do sądu państwowego. Arbitraż to zatem nie jest mediacja.

Przygotowaliśmy szczegółowy Raport, w którym odpowiadamy na pytanie, jak wdrożyć Ultima Ratio, by zapewnić Twojej firmie ochronę zawieranych umów i wystawianych faktur. Przechodzimy, krok po kroku, przez wszelkie aspekty postępowania arbitrażowego. Podajemy mnóstwo przydatnych danych oraz statystyk branżowych. Pokazujemy, w jaki sposób prowadzi się postępowania - wygodnie, niedrogo i online. Radzimy, w jaki sposób bez problemów wprowadzić klauzule arbitrażowe w relacjach z Twoimi klientami. Wyjaśniamy, skąd bierze się niespotykana dotąd dynamika pracy naszych arbitrów, skutkująca regulaminowym czasem oczekiwania na orzeczenie na poziomie 3 tygodni.

Najwyższy czas, byś sam się o tym wszystkim przekonał.

Zaufało nam Ministerstwo Cyfryzacji, przyłączając początkiem ubiegłego roku nasz system informatyczny do Węzła Krajowego. Jesteśmy bodaj jedyną organizacją pozarządową, która została wyróżniona w ten sposób. Dzięki temu, strony mogą potwierdzać swoją tożsamość w Internecie za pośrednictwem Profilu Zaufanego. Przekonaliśmy też do współpracy najwyższej klasy kadrę profesorską z zakresu procedury cywilnej. Profesorowie Jacek Gołaczyński, Łukasz Błaszczak, Andrzej Kidyba, Jadwiga Pazdan oraz Jerzy Pisuliński pełnią funkcję członków Rady Ultima Ratio.

Pobierz Raport i zapoznaj się ze szczegółami.

Gwarantujemy, że jeżeli jakaś informacja podana w Raporcie okaże się nieprawdziwa, sprostujemy ją publicznie, a Tobie zapłacimy za czujność 1.000 złotych w formie vouchera na produkty prawnicze w C.H.Beck albo Volters Kluwer.

Życzymy udanej lektury!

PS. Najwyższy czas zapomnieć o stresie, nerwowych telefonach do dłużników z ponagleniami, grobowej atmosferze w domu, zepsutych wyjazdach i wszystkich tego typu przykrościach, skutkujących brakiem jakiejkolwiek motywacji do dalszego prowadzenia biznesu.

Akademia Elektronicznego Arbitrażu

W Polsce działają już 4 szybkie e-sądy arbitrażowe. Naukowcy: Moc prawna wyroków taka sama, jak sądów państwowych
wtorek, 4 sierpnia 2020

W Polsce działają już 4 szybkie e-sądy arbitrażowe. Naukowcy: Moc prawna wyroków taka sama, jak sądów państwowych

1 grudnia 1338 r. rozpoczął się słynny proces arbitrażowy, który Polska wytoczyła Zakonowi Krzyżackiemu. Przez 9 miesięcy arbitrzy zdążyli przesłuchać… (...)
Chęć zdobycia klientów czy instynkt odkrywcy? 3 powody, dla których prawnicy rejestrują konta w Ultima Ratio
środa, 22 lipca 2020

Chęć zdobycia klientów czy instynkt odkrywcy? 3 powody, dla których prawnicy rejestrują konta w Ultima Ratio

Na naszej stronie internetowej znajduje się sekcja: „Zarejestrowani Prawnicy Ultima Ratio”. Widnieją na niej adwokaci i radcowie prawni, którzy przy (...)
Spory konsumenckie w e-sądzie
poniedziałek, 13 lipca 2020

Spory konsumenckie w e-sądzie

UOKiK nadał nowe uprawnienia Ultima Ratio, który wydaje wyroki w sprawach między firmami. Teraz zajmie się też umowami z ich (...)