„Co Pan podpisał?!” Zbulwersowany prawnik o swoich doświadczeniach z Ultima Ratio

„Co Pan podpisał?!” Zbulwersowany prawnik o swoich doświadczeniach z Ultima Ratio

W ramach akcji: „Wspieramy sądy online” prezentujemy wywiady z adwokatami i radcami prawnymi, którzy prowadzili już sprawy w Ultima Ratio i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami o sądach online.


 

Dlaczego prowadzimy taką akcję? 

Pomimo rosnącej popularności e-arbitrażu, spora liczba prawników nadal jest z założenia sceptyczna co do tego rozwiązania, pomimo że nigdy nie brała udziału w postępowaniach przed sądami online, ani nawet nie zadała sobie trudu zbadania zasad, jakie w nich obowiązują.

Podobnie rzecz się miała z bohaterem poniższego filmu, Panem Mecenasem Bartoszem Trelewiczem z kancelarii adwokackiej w Koninie.

Pierwszym wrażeniem Mec. Trelewicza było oburzenie. „Co Pan podpisał? Dlaczego Pan się zgodził? Pan Mecenas pierwszy raz słyszał o Ultima Ratio. Szczegóły na poniższym filmie (czas trwania: 4 minuty 39 sekund).

Zanim wyrazisz swój sceptycyzm co do elektronicznych sądów arbitrażowych, pamiętaj, że sądy online stosują nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne, których polski wymiar sprawiedliwości bardzo teraz potrzebuje: elektroniczne akta i elektroniczne doręczenia zintegrowane na przyjaznej dla użytkownika platformie, multimedialny materiał dowodowy czy wirtualni asystenci prawni. 

Dlatego, nawet jeśli masz wątpliwości co do propozycji konkretnego sądu, wspieraj sądy online w ogólności!

Bez Twojego poparcia akta postępowań jeszcze długo będą papierowe, a Ty będziesz tracił całe dnie stojąc w korkach w drodze na rozprawy.

No i sprawy, które prowadzisz, będą trwały latami w sytuacji, kiedy mogłyby się kończyć już w kilka tygodni.