„Klient był w szoku!” Prawnicy opowiadają o swoich doświadczeniach z Ultima Ratio

„Klient był w szoku!” Prawnicy opowiadają o swoich doświadczeniach z Ultima Ratio

W ramach akcji: „Wspieramy sądy online” prezentujemy wywiady z adwokatami i radcami prawnymi, którzy prowadzili już sprawy w Ultima Ratio i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami o sądach online.


 

Dlaczego prowadzimy taką akcję? 

Pomimo rosnącej popularności e-arbitrażu, spora liczba prawników nadal jest z założenia sceptyczna co do tego rozwiązania, pomimo że nigdy nie brała udziału w postępowaniach przed sądami online, ani nawet nie zadała sobie trudu zbadania zasad, jakie w nich obowiązują.

Tymczasem sądy online stosują nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne, których polski wymiar sprawiedliwości bardzo teraz potrzebuje: elektroniczne akta i elektroniczne doręczenia zintegrowane na przyjaznej dla użytkownika platformie, multimedialny materiał dowodowy czy wirtualni asystenci prawni. 

Dlatego, nawet jeśli masz wątpliwości co do propozycji konkretnego sądu, wspieraj sądy online w ogólności!

Bez Twojego poparcia, akta postępowań jeszcze długo będą papierowe a Ty będziesz tracił całe dnie, stojąc w korkach w drodze na rozprawy. No i sprawy, które prowadzisz, będą trwały latami w sytuacji, kiedy mogłyby kończyć się już w kilka tygodni.

Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z Panem Mecenasem dr. Sławomirem Śliwowskim (jego obejrzenie zajmie Ci około 6 minut). Pan Mecenas prowadził w Ultima Ratio dwie dość skomplikowane sprawy o odszkodowanie.