Wyrok w półtora tygodnia? Mec. Rosłon: „Klient był w szoku. Pozytywnym szoku”

Wyrok w półtora tygodnia? Mec. Rosłon: „Klient był w szoku. Pozytywnym szoku”

W ramach akcji: „Wspieramy sądy online” prezentujemy wywiady z adwokatami i radcami prawnymi, którzy prowadzili już sprawy w Ultima Ratio i chcą podzielić się swoimi spostrzeżeniami o sądach online.


Dlaczego prowadzimy taką akcję? 

Pomimo rosnącej popularności e-arbitrażu, spora liczba prawników nadal jest z założenia sceptyczna co do tego rozwiązania, pomimo że nigdy nie brała udziału w postępowaniach przed sądami online, ani nawet nie zadała sobie trudu zbadania zasad, jakie w nich obowiązują.

Pan Mecenas Piotr Rosłon z Kancelarii Sawaryn i Partnerzy podszedł za to do Ultima Ratio ze sporym optymizmem i z dumą przyznajemy, że nie zawiedliśmy jego oczekiwań. Szczególnie miło Pan Mecenas wypowiada się o komunikacji procesowej na czacie sprawy - jego prośba o przedłużenie terminu na uzupełnienie stanowiska została załatwiona w… pół godziny! Pod względem merytorycznym postępowanie stało na wysokim poziomie, a multimedialne środki dowodowe dają zupełnie nowe możliwości, jeżeli chodzi o sugestywne wyrażanie stanowisk przez strony. 

Wywiad z Mec. Piotrem Rosłonem na poniższym filmie (czas trwania: 4 minuty 56 sekund).

Zanim wyrazisz swój sceptycyzm co do elektronicznych sądów arbitrażowych, pamiętaj, że sądy online stosują nowoczesne rozwiązania funkcjonalne i techniczne, których polski wymiar sprawiedliwości bardzo teraz potrzebuje: elektroniczne akta i elektroniczne doręczenia zintegrowane na przyjaznej dla użytkownika platformie, multimedialny materiał dowodowy czy wirtualni asystenci prawni. 

Dlatego, nawet jeśli masz wątpliwości co do propozycji konkretnego sądu, wspieraj sądy online w ogólności!

Bez Twojego poparcia akta postępowań jeszcze długo będą papierowe, a Ty będziesz tracił całe dnie stojąc w korkach w drodze na rozprawy.

No i sprawy Twoich klientów będą trwały latami w sytuacji, kiedy mogłyby się kończyć już w kilka tygodni.